Biżuteria z mosiądzu – pielęgnacja

Biżuteria Tollini, która wykonana jest z mosiądzu, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i użytkowania.

Mosiądz to stop miedzi i cynku, w różnych proporcjach. Ulega on naturalnemu procesowi utleniania. jednak jest to proces powierzchniowy i łatwo można mu zaradzić.

Abyś mogła cieszyć się jej pięknem jak najdłużej, postępuj zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej.

Przechowuj biżuterię w opakowaniu.
Biżuterię Tollini otrzymujesz w specjalnym pudełku. Przechowuj w nim swoją biżuterię aby zapewnić skuteczną ochronę przed światłem oraz wilgocią.
Unikaj kontaktu z chemikaliami.
Chemikalia, codziennie używane perfumy oraz kosmetyki, mogą sprawić że biżuteria zmieni swój kolor oraz będzie bardziej podatna na mechaniczne uszkodzenia.
Chroń biżuterię przed wodą i wilgocią.
Mosiądz to metal, który w kontakcie z woda traci swój jasny kolor.
Bardzo ważne jest abyś zdejmowała biżuterię przed uprawianiem sportu, wszelkimi pracami domowymi oraz przed pójściem spać.
Postępuj ze mną delikatnie.
Biżuteria jest produktem delikatnym, który podatny jest na uszkodzenia mechaniczne czy zdarzenia losowe. Pamiętaj aby dbać o nią odpowiednio i użytkować z uważnością.
Rękodzieło.
Biżuteria z mosiądzu powstaje dzięki starannej pracy moich rąk, przy wykorzystaniu tradycyjnych metod złotniczych.
Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Sprawia to również, że niewielkie różnice i nierówności są nieodłącznym elementem produktów Tollini.

Mosiądz.

Mosiądz jest metalem, który wypolerowany, bardzo przypomina złoto. Nie zawiera niklu i nie uczula. Rzadko używany i w kontakcie z powietrzem ciemnieje. Z tego powodu większość produktów pokryta jest specjalnym lakierem zabezpieczającym.

Częste noszenie i przestrzeganie zasad użytkowania oraz przechowywania, sprawiają że wyrób zachowuje dłużej swój pierwotny wygląd.

Z czasem jednak, nawet przy prawidłowym użytkowaniu, biżuteria będzie nabierać szlachetnej barwy starego złota. Można ją odświeżać samodzielnie, używając do tego specjalnie przeznaczonej ściereczki, którą otrzymujesz wraz z biżuterią. Można to również zrobić w mojej pracowni.

Shopping Cart
Scroll to Top